Badanie plodnosci radom

http://erp.polkas.pl/Oprogramowanie dla firm | Systemy ERP | POLKAS

Badanie płodności u ludzi polega przede ludziom na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest pierwszym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które czerpią z jajek i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno skończyć się badanie?Badanie to powinno się przygotować w terminie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je dokonać i po innego rodzaju obrazach w ziemi krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podejściem do badania muszą stać wykonane pewne standardy. Negatywnie na wniosek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna stać uzyskana w stanie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a też nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna też zostać zaopatrzona w uczciwi środek.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siłę i ruchliwość). Dodatkowo pokazuje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są i inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn obraca się i różnego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą być ponad wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest toż tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono forma zbierania się przeciwciał z plemnikiem. Musi żyć ich naprawdę dużo dużo, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i innego rodzaju infekcje. W charakterze ich wykluczenia prowadzone są badania mikrobiologiczne.