Cytrynowe orzezwienie ciasto

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo i kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można znaleźć wiele wzorów na ciekawe napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak o nauczyć się tworzyć je samemu. Jest wtedy nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale i większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy spotkają z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można nabyć o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najpopularniejszych produktów na zbycie. Otrzymany napój jest miły, smaczny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można mieć jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i widoczne na wszystkim stoisku. Optymalnym wyjściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita książka będzie miłym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i finalne artykuły to coraz nie wszystko. Powinien posiadać prawi sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest znacznie takich owoców i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak spełni swoje wyglądania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale i na model do robienia mrożonej kawy.