Ginekolog gdow

Kolposkop jest ważne narzędzie w praktyki ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego modelu, należy zwrócić opinię na szereg czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż zbyt mała cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co przedstawia się negatywnie na grupy obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania idącego na precyzyjną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna stanowić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to obecnie parametry układu optycznego zawierają najogromniejsze uznanie. Warto zaciekawić się miejscem pracy soczewek z znanego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a i jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest dodatkowo szczególnie dużym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, tylko i precyzyjny ruch w wszystkiej płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to nowe istotne cechy dobrego sprzętu.

Jeżeli należy o lampę kolposkopu, to typowe żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest duża moc światła oraz możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, albowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny stanowić obsługiwane jednorącz.