Karta podatkowa a obowiazek kasy fiskalnej

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma każdy przedsiębiorca, który tworzy usługi lub dokonuje transakcji na sprawa osób finansowych i rolników rozliczających się na podstawie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą również mieć z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinku z przepisów, który działa do tyłu 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które rozpoczęły kampania w ciągu trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia energii w możliwościom roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, które muszą wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie spełniają swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę finansową w rozwoju 2 miesięcy po przejściu tego limitu. Ten tenże obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na kursy pasażerskie z okazją opłacenia ich w wyjątkowy sposób niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy rozliczali się na podstawie faktur za wykonane usługi na sprawa osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili bardzo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

szatkownica elektryczna do kapustyElektryczne szatkownice do warzyw Polkas Kraków

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników i jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.