Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna co wybrac

Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 roku, dotyczące kas rejestrujących, postawiło przed dylematem niektórych usługodawców, czy lepszym wyborem dla ich realizacji, jest kasa fiskalna czy drukarka fiskalna. Dotychczas wielu podatników prowadzących działalność gospodarczą na pracę osób fizycznych, było zrezygnowanych spośród obecnego celu.

Mówiło to mechaników samochodowych, lekarzy, prawników, fryzjerów, kosmetyczek, wulkanizatorów oraz kobiet oferujących usługi gastronomiczne. Progiem, który ułatwia z obowiązku ewidencjonowania elektronicznego obrotów, jest jeszcze 20 000. Zdaniem ministra, nowe rozporządzenie pozwoli ograniczyć ukrywanie prawdziwej wielkości obrotów, zaś tym jednym zmniejszyć szarą strefę.
Kasa fiskalna różni się od drukarki tym, iż ta podstawowa jest daniem całkowicie samodzielnym, obsługiwanym właśnie przez sprzedawcę i przekazanym do prowadzenia wszystkiego typu prace gospodarczej czy usługowej. Jej baza (PLU ), spotyka się wewnątrz. Urządzenie obecne stanowi nieco dedykowane dla usługodawców, i krótkich oraz małych sklepów. Może także funkcjonować w długich obiektach handlowych, ale tam bardziej polecana jest kasa systemowa, która działa samodzielnie, albo jest księgą systemu sprzedażowego. Zalety kas fiskalnych to zarówno niskie koszty zakupu, wielki wybór modeli, np. przenośne. Do wad natomiast, należy brak wglądu do twórz magazynowych bezpośrednio z urządzenia, brak możliwości korzystania złożonych systemów rabatowych oraz wystawiania faktur VAT.
Drukarka fiskalna novitus bono e nie może odbywać samodzielnie, pragnie być podłączona do komputera, więc jeśli się na nią przesadzamy, wspominajmy o tym. Podawana jest przez pewien program komputerowy, sterujący ją przy pomocy złącza RS- 232 lub USB. Drukarki poświęcone są przede każdym dla całych sieci handlowych, posiadających rozbudowaną bazę towarową (nawet kilkadziesiąt tysięcy produktów). Inne cechy tych urządzeń rejestrujących toż szansa wystawiania faktur VAT i kolejni wgląd w stopień magazynowy, i wady to wielki koszt zakupu i chciana praca z komputerem.