Kasa fiskalna elzab jota e

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w jakimś sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie prowadzona jest sprzedaż detaliczna. Tylko z początku. Co toż jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami piszącymi więc nic nowego jak urządzenie elektroniczne, dzięki któremu możemy zarejestrować zakup i ilość podatku dochodowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, a wiadomości o zakupach widziane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są urządzone w myśl fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które dane są unikalnym numerem, w jakiej na wykonanie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego wpisuje się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na konstrukcję kasy rejestrujące liczy się na naturalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są wykorzystywane w walutach dają się też na dwa pierwsze systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od artykułów natomiast pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w niniejszej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w niniejszej kasie robione są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który jeszcze steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma