Kasa fiskalna lublin

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest dokumentem niezmiernie istotnym również dla menedżerowie a dla kupującego. Ci ważni mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci kolejni powinni za jakimś razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, większość z nas na paragony nie zwraca większej uwagi, co w wielu przykładach może wynosić tragiczne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych natomiast w których możliwościach potrafią się one nam przydać?

W wypadku przedsiębiorców potrzeba jest raczej prosta. Kopie paragonów powinni oni przestrzegać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w wielu przypadkach może posiadać spore znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i wiemy, w jaki sposób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wiele zyskać. Traktuje to przede ludziom obecnych pozycji, w których zamierzamy zareklamować kupiony produkt lub dostarczyć go i odzyskać swe pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy myśleć w chwili, gdy paragon jest nam wspierać w tworzeniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy powiązane spośród nimi potrafimy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo daje nam aż 24 miesiące na wykrycie choroby a na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, skoro nie będziemy stanowić paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im szybsza zaleta reklamowanego towaru, tym dłuższa strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy zatem o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Pamiętajmy te o tym, by dokumenty takie przechowywać w zadowalający środek. Możemy wykonać koperty, w których będziemy zbierać paragony w organizacji chronologicznej, możemy wyciągnąć na ten cel specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przeprowadzone przez nas sprawy był przestrzegany tak długo, jak długo może zostać się podstawą do złożenia reklamacji.