Kasy fiskalne malbork

Urządzenia fiskalne uważają za zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kwocie fiskalnej. Polega więc na wpisaniu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze powodów podatkowych danej o obrotach. W myśli modułu fiskalnego kryją się więc kopie wszystkich dokonanych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

 

Wydruk niefiskalny z kasy
Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, jakie są powiązane z prowadzeniem sprzedaży detalicznej. Bardzo rozwinięte technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który pomaga wgląd w różnorakie obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza zawartych w raportach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie skuteczności sprzedaży. I idzie na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto więc traktować tą formę kontroli.

Co mogą nowe urządzenia?
Najnowocześniejsze urządzenia fiskalne, jakie są bardziej zaawansowane mogą sprawić następujące raporty:

 

rozliczenia kasjerów, układając się z niewielu raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w kieszeni; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży towarów, statystyka sprzedaży towarów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, które stały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o brakach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty połączone z stronami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, i wiele innych raportów.

Drinku z ważnych fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, jaki wymaga być budowany każdego dnia po wyjściu sprzedaży a który ma wiedze, jakie są podstawą do obliczenia podatków z Tytułem Skarbowym. W terminie wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy zostaje zapisany zwrot z pełnego dnia ewidencjonowania sprzedaży, i dokładniej – z czasu, który upłynął z nowego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.