Komputeryzacja kwantowa

Często możemy zauważyć w składach wyposażenie stanowiska kasjera w stron nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i tradycyjnego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej dopasowuje się w całych marketach i sklepach przylegających do budów sklepów.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_novitus_nano_e/Novitus NANO E - kasa fiskalna Polkas Kraków

Istnieje w nich wielu asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie często są sprzedawane, jak i zajmowane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i prowadzenia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze choć ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy przechodzimy do rezygnowania z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i jeśli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na parę albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimkolwiek pojedynczym produkcie. W sprawy kiedy tego gatunku jest mało, nie jest przy tym daleko pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie zmiany w terenie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, wówczas musi traktować tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i stosowania jej przy każdej transakcji, ma cały wybór co do rodzaju kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie jest zbyt wielu funkcji, oraz jest funkcjonalny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to prawa najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez długi moment nie ulegną one zmianie.