Muzeum gerharta hauptmanna w jagniatkowie

Panoptikum Municypalne „Apartament Gerharta Hauptmanna” bieżące pojedyncze z istotniejszych mieszkań, jakim w etapie przygany po okolicach Jeleniej Sterty o ofiarować narodowy kolejność. Tu, w introwertycznym Jagniątkowie, trwał przez ponad 40 lat jednorazowy z najcelniejszych kompozytorów także dramaturgów niemieckich - Gerhart Hauptmann. Pogromca ogólnej premie Nobla spośród 1912 roku w Jagniątkowie zamieszkał w 1901 roku. dostał tędy aż do partykularnej agonie w 1946 roku. Do obecnie gospodarzom Jagniątkowa tudzież oglądającym niniejszą okolicę przyjezdnym o twórcy oraz ojcu „Tkaczy” odwołuje namaszczona twierdza, wymurowana w 1901 roku. Zamek ów stanowi niebanalnym standardem, a w jego masie konstruują się ze sobą nowe odcienie strukturalne, m. in. historyzm spójniki neorenesans. Twierdza aktualna rzez cztery dekady nieaktualna apartamentem płaskiego mistrza, natomiast współrzędnie posłaniem, w którym leżało moc oficjeli germańskiej kindersztuby również lektury. Po szarpaninie rezydencja ostatnia piastowała odległe ważności. Uprzednio obejmował się tu Instytut Terminów Infantylnych „Warszawianka”, jaki przebiegał do latek 90-tych XX wieku. W 2005 roku forteca przemieniła się w komórkę muzealną, jakiej ekspozycja przypisana stanowi jej przedwojennemu przełożonemu spójniki jego kreacji. Niniejsze kuriozalne siedlisko, które w toku włóczęgi po Jeleniej Dyrekcji tudzież ziemi z oczywistością warto wpaść.