Odpylacz suchy

Odpylacz wykonany razem z poradą atex (atex dust collector) pisze w sytuacji filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, dany stanowi dla małych i wielkich instalacji odpylających z perspektywą rozbudowy w perspektywy.

Cięższe frakcje surowca separowane są zwłaszcza w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany materiał jest oferowany poprzez przenośnik łańcuchowy w perspektywę zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania środka na zewnątrz filtra.

Podczas codziennej pracy, zapylone powietrze jest dostarczane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest dawane do odpylacza. Na przelocie do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, które są otwarte w terminie normalnej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy przebiega w okresie wyłączenia wentylatora wyciągowego.

Comarch pomocJak uzyskać w Comarch ERP XL techniczne informacje niezbędne do zgłoszenia serwisowego do asysty producenta? | Systemy ERP | POLKAS

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, przystępuje do rozprężenia, co robi, że wielkie frakcje spadają na dno leja. Materiał zebrany w dole odpylacza jest przenoszony poprzez przenośnik łańcuchowy do celu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie towaru na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są kierowane do rękawów filtracyjnych. Po ukończeniu przez worki filtracyjne, świeże powietrze dochodzi do kanału wylotowego z odpylacza.

Na głowie wszystkich elementów otrzymuje się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który ułatwia oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, zgodnie z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega układaniu się wentylatora po zatrzymaniu, co robi maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia oraz minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest ustawiony dla pracy przy 50 Hz co stanowi prawidłowe dla silnika 1,1kW. Można jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co dają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w czasie jego produkcji (on-line) kiedy także po jego wyłączeniu (off-line).