Opakowania prozniowe cena

turbovac s40Turbovac S40 - pakowarka próżniowa produków Polkas

Pakowanie próżniowe daje wielką siłę nad tradycyjnymi metodami pakowania i przechowywania. Produkty włożone w współczesny rodzaj dłużej utrzymują świeżość natomiast są popularniejsze w transporcie na dłuższe odległości.

Dotyczą one na wartości odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi jednocześnie zgrzewane i dokładnie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek produkt w opakowaniu jest instalowany we mieszkaniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszystkiego wnętrza komory. Jest toż wyjątkowo popularna konstrukcja. Po zamknięciu procesu zwykle komora zakłada się samoczynnie. Ten typ urządzenia pozawala na wielką powtarzalność procesu i sprawność w wyborze parametrów próżni i siły zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do wyjątkowo długich wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - przedstawiam się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie stanowi ona niewielkich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia i do materiału jest składany jedynie koniec worka. Odsysanie więc rozgrywa się na zewnątrz komory. Dla tego modelu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie zasadnicze jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona jeszcze na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niestandardowych rozmiarach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i związana z tym szersza suma pakowanych materiałów na doba. Dla zastosowań amatorskich lub w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w wielkich sklepach czy domach produkcyjnych idealniejszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania również w znaczniejszym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Polskim rynku istnieje sporo producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na placu już 50 lat!