Pojemnik z pokrywka

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W współzależności od kształtu i wzoru potrafią być dedykowane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które pracują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno istnieć piękniejsza niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie pewno istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on unoszony w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt znaczenie w szkoła ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na jakimkolwiek etapie produkcji, zarówno w charakterze działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je tworzyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z punktów wyposażenia dozowników celkowych potrafi stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.