Pojemniki prozniowe prostokatne male zestaw 5 cz z pompka status

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i dania do pakowania stosowane są jeszcze do ich potrzeb, zezwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź same stosuje pojemniki próżniowe wykonane z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej używane są specjalne pompki ręczne, które zezwalają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i przekonują jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia działania można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Zajmują one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ wolno je brać również do zamykania butelek z winem, jak a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino że być chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do własnego użytku potrafią być ponad dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacje od typie materiału i z miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne być gromadzone w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie zajmują one sprzedaż wielkiej powierzchni.