Postep technologiczny w energetyce

W aktualnych czasach wraz z wzrostem technologicznym czynności, które do tej chwile robiły się być ciężkie zatrzymują się realne. Wszystko dzięki szerokiemu postępowi jaki odbywa się z dnia na doba na naszych oczach.

Nikogo już nie dziwią rozmowy prowadzone przy użyciu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w minionych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost trudnym do wyobrażenia. Stąd same ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka istnieje swym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to zarówno pojawianie się jeszcze to innowacyjnych udogodnień dnia codziennego, jak również stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już od dawien dawna. Przykładem zapewne żyć tu znana z wielu dekad kamera. Obecnie samym z trendów jakie osiągają ten rodzaj sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Stanowi to przede wszystkim zwiększyć wygodę ich korzystania przez co staną się bardziej przydatne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy przyciąga uwagę, ma jednakże też swój drugi element - może stawiać na szwank poczucie własnej prywatności. W który niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w środowiskach, jakich nie podejrzewalibyśmy o możliwość zamontowania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, mogą istnieć mniejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu stanowią wdzięczne narzędzie działalności quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla przeciętnego, szarego człowieka idzie zatem kiedy fikcja. Natomiast jeśli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której uczestnicy nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to więc na wszelką hipotezę pada kilka inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może więc służyć nawet do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania pokoju w określonym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na rodzaj wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna cela nie ma racji bytu.