Probna ewakuacja budynku

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje wykorzystanie we każdych obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z podstawowymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których podejmuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie mamy do działania z szerszymi gronami ludzi, tzn. w urzędach pracy, w urzędach, w budynkach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, bądź te w zakładach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w twarzy strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma niebagatelne stanowienie w sprawie ratowania zdrowia i trwania kobiet, które odnalazłyśmy się w kształcie zagrożenia, zwiększając możliwość na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który pozwala je w dobry sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono spełnione z kolorowej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej jakości kleju, co gwarantuje mu wysoką trwałość i odporność w uciążliwych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w domu najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z pomieszczenia lub domu. Folia, z której wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w ciemnych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu czy również z silnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.