Profilaktyczne badania wstepne

Objawy ciąży są różne. Zdarzają się omdlenia, nadmierne osłabienie, wymioty. Są dodatkowo symptomy, które w podstawie są podobne dla ludzi kobiet. Sprowadza się do ostatnie opuchnięć nóg i rąk (zwłaszcza w sezonie lata), krwawienia dziąseł lub i zgaga w ciąży. Także o ile w zadowalającym zostanie nie cierpieliśmy spośród tym punktu: leki na zgagę są powszechnie dostępne, oczywiście w momencie ciąży obawiamy się przyjmować jakiekolwiek leki, pamiętając, iż w liczbach miesiącach ciąży każdy kolejny lek negatywnie oddziałuje na właściwy rozwój dziecka. Jak dlatego w zdecydowany i bezkolizyjny sposób poradzić sobie z ostatnią niemożliwą niedogodnością?

Dlaczego zgaga w ciąży pojawia się tak często? Istnieje wówczas wina progesteronu, który zamierza śluzówkę macicy na wesele zapłodnionego jaja, a później pomaga utrzymać ciążę. Poza tym zawsze ma też swoje szkodliwe działanie, a mianowicie zwiotcza zwieracz okrężnicy zamykając ujście z przełyku do żołądka. Polega zatem na tym, że przez zwiotczenie mięśni treść żołądka (wzbogacona o kwas solny oraz enzymy trawienne), która zawsze powinna trafić z przełyku do żołądka i jelit, staje się wypychana przez zwiększającą się macicę i spada z powrotem do przełyku. I teraz to zawiera zgagę, czyli pieczenie w gardle także za mostkiem, kwaśno-gorzki dodatek w ustach, a czasem nawet wymioty.

Aby przeciwdziałać objawom zgagi w ciąży, w obecnym fakcie jak najbardziej bogata korzystać zabiegi na zgagę dostępne bez drogi w aptece. Należy tylko popatrzeć na ulotce, albo upewnić się u farmaceuty, czy dany typ leków jest realny do leczenia i przez pani w ciąży. Chociaż w przypadku niechęci do ostatniego typie leków, można spróbować kilka sprawdzonych, domowych sposobów na konkurencję ze zgagą. Tak to, skutecznie łagodzą objawy zgagi imbir (tak toż w sukcesu ciasteczek imbirowych, jak i herbatek), rumianek, mięta i siemię lniane. Jeszcze skuteczną szkołą istnieje dodatkowo picie świeżego, nietłustego mleka.

Jak wiadomo, lepiej przeciwdziałać niż leczyć, dlatego zwróć uwagę na materiały, których odstawienie wesprze w przeciwieństwie powstawania zgagi:

żółte i pleśniowe sery,napoje gazowane,potrawy tłuste, smażone, złe i mocne,słodycze,kawa i czarna herbata,alkohol,papierosy