Robot kuchenny jak wybrac

Dawniej wszelkie prace domowe wykonywano głównie ręcznie. Podejmowały poprzez ostatnie mnóstwo klimatu i sił, które ważna by użyć w przeciwny forma. Dziś trudno wyobrazić sobie nową kuchnię bez akcesoriów gospodarstwa domowego zasilanych z budów energetycznej. Ich skorzystanie skraca czas przygotowania posiłków i uprzyjemnia proces gotowania.

 

Najczęściej spotykanym elektrycznym urządzeniem w kuchni jest mikser. Większość mikserów ma dwa sposoby końcówek: trzepaczki i spiralki. Pierwsze dostarczają do wiązania i spieniania płynnych lub półpłynnych produktów, drugie do mieszania potraw tłustych i ciast.

Zastosowanie miksera potrafi skrócić czas ubijania piany z białek lub całej śmietany do kilku chwili, podczas gdy ręcznie szło to minut kilkanaście. Jest jeszcze druga strona medalu: podczas ubijania śmietany należy uważać, żeby nie przedobrzyć, ponieważ praktycznie ją “zmaślić”.

Kolejnym przydatnym wyposażeniem jest krajalnica do wędlin. Nazwa doskonale przedstawia jej zastosowanie, choć bywa i stosowana do cięcia pieczywa również pozostałych artykułów o odpowiedniej sztywności. Często krajalnice posiadają wymienne ostrza spokojne i o falistym brzegu, co daje dopasowanie ich cechy rzeczy do gustu krojonego produktu. Krajalnica pozwoli nam na proste pokrojenie na plastry.

W przemysłowych krajalnicach do wędlin stosowany jest automatyczny posuw stolika, na którym spoczywa wędlina, co czyni, że plasterkowanie mięsa odbywa się samoczynnie. Krajalnice domowe najczęściej nie mają tego urządzenia, choć prezentują się atrakcyjniejszym wyglądem.

Wiele kuchni na wyposażeniu posiada robota kuchennego. Jest wówczas wielofunkcyjne narzędzie, które zapewnia do cięcia, szatkowania, miksowania, spieniania. Niektóre modele mają te możliwość zagniatania ciasta za pomocą odpowiednich końcówek.

Robot kuchenny łączy się zazwyczaj z dość dużej podstawy, mieszczącej napęd i program sterowania oraz dołączanej misy, w której na obrotowym wielowypuście układa się stosowne końcówki. Urządzenia zwykle nie da się uruchomić bez założenia pokrywy, chroniącej środowisko przed rozbryzgami.