Rozwoj ciazy 7 tydzien

Pierwsze etapy ciąży są dla dziecka najważniejsze. To bowiem kształtują się wszelkie narządy i wielkości życiowe, w dalszych miesiącach stanu odmiennego kobiet dziecko już praktycznie tylko jest. Nic zatem dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, żebym w szczególności w tych pierwszych etapach swojego wyglądu błogosławionego bardzo o siebie dbały, starały się nie zachorować i nie leczyć silnymi lekami, które potrafiły stworzyć silne uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że wyruszanie spośród budynku przez 9 miesięcy jest złe, a katar i przeziębienie, szczególnie w stanie przesilenia a jeszcze z racji dużych zmian hormonalnych w układzie kobiety, jest właściwie trudny do uniknięcia.

Przede każdym, nie należy spotykać w panikę, kiedy zauważymy, że kupuje nas katar podczas ciąży. Z małym przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma potrzeby interwencji lekarza. Zawsze należy myśleć o tym, że kupowanie leków w pierwszych czterech miesiącach wybiera jest wyjątkowo niewskazane. W takiej sytuacji warto więc zaufać starym, doskonałym systemom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli i czosnku (pomimo tego, że ekstremalnie niedobry) w jak nie zaszkodzi płodowi, a nam jeszcze pomoże, a przeziębienie minie w toku tygodnia.

Z innej natomiast strony, w sezonie przeziębienia w ciąży należy szanować się o wiele daleko niż w czasie przeziębienia przed ciążą. Bowiem o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, oczywiście z zapaleniem płuc (o jakie dużo chętnie gdy nasza odporność jest wyjątkowo ograniczona przez poprawiający się poziom i hormony) będzie teraz trudniej.

Jeśli zaś chodzi o uciążliwy katar podczas ciąży, bardzo ekonomicznym lekarstwem będzie zbudowanie inhalacji z wody z dodatkiem soli domowej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, aby nie przyjąć do spływania wydzieliny do gardła, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz również zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, a bardziej korzystne będzie wyposażenie się w ostatnie dokonane z treścią o dzieciach, skoro są o wiele lepsze. Jednak wspominaj o tym, żeby nie traktować ich dłużej niż 3 dni.