Rozwoj firmy transportowej

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany cały swój sklep w kajecie. W tym tymże, w którym wykonywałeś ewidencje sprzedaży. Przecież jego interes nie był tylko produktów oraz produktów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych zapewne żyć kilkadziesiąt rodzajów. Spisywanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli mamy z bardzo oryginalnej techniki przechowywania, którą jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie poradzić w takiej form?

Z usługą przychodzi firma Comarch, jeden z największych twórców oprogramowania na Rodzimym rynku oraz oferowany przez niego wms program magazynowy. To szczególne i niezwykle zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych produktów oraz materiałów. Odkłada się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które bezbłędnie ze sobą współpracują, a razem są idealne rozwiązanie dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi podstawę projektu i zapewnia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia miejsce dla konkretnych produktów, półek, a nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości minimalnych i wielkich stanów, ustawiać znaczenia dla niektórych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansę etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów i nawet etykiet. To pewnie dodatki, do pewnego zadania, jakim jest przekazywanie, przesuwanie, przyjmowanie i inwentaryzacja towarów. Element ten przyjmuje dyspozycje, emitowane przez pracodawcy, co usprawnia cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak kluczowe elementy obydwu systemów są rozdzielone. Taka współpraca, na poziomie dokumentów handlowych, natomiast nie danych historycznych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.