Seksoholizm skutki

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, okazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energii seksualnej, w jaki te sprawy panują nad innymi, decydując o sensie życia". Przejawia się na drugie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z ciekawości na trwającą w współczesnych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i uznania na świeże zachowania seksualne problem może stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród ostatnim problemem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w dalekich metodach i organizacjach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to świadomości bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest kluczem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzroście grypy mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która tworzy niekorzystny pomysł na różne dziedziny życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żebym akt seksualny nie był jedynie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.