Szkolenie pracownik magazynu

Mianem dress code określa się sposób, w który należy wykonać stylizację na określone spotkanie czyli do konkretnego charakteru pracy. Jeżeli chodzi o spotkania, sprawa wygląda dość prosto. Na dobrze przygotowanych zaproszeniach zawsze powinna być dodana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym smaku i oznaką szacunku do właściciela jest pogodzenie się do konkretnego dress code'u, dlatego, jeżeli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle uważanym będzie, jeśli dominująca część swej garderoby będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli jednak na zaproszeniu nie jesteśmy określone, w który sposób gospodarz chce, by się ubrali, zawsze dużo jest zbudować strój popularny i elegancki.

Nie czyli jest, jeżeli idzie o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie zabiera się, iż osoba zatrudniająca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi albo te konsekutywnymi, powinna dopasowywać się swoim strojem do ogólnie przyjętych wartości w praktyce biurowej. Świadczy to, iż nie tylko swoim zachowaniem i stylem bycia, ale też strojem powinna okazywać klientom szacunek. W sprawie ubioru mężczyzn, potrzeba jest nieco prosta. Dress code tłumaczeń ustnych jest wtedy zestaw, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, jednak tak uważana jest również niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z dużym rękawem. Do tego pasujący krawat. Sprawa garderoby kobiet jest coś bardziej skomplikowana, tylko z innej strony kobiety w jednym celu potrafią sobie na moc pozwolić. Należy ale przede wszystkim wspominać o tym, że nasz rób nie powinien stanowić wyzywający. Dlatego kobiety działające jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w inne elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na może w stonowanych kolorach i długością minimalnie kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna pasować do spódnicy/spodni które założymy, jednak przede wszystkim chodzi zwrócić uwagę na ostatnie, albo jest daleko dobrana. Nie prawdopodobnie być ani za wysoka ani za wąska. Istnieją tak zwane marynarki over size, ale pamiętajmy, iż jest rozbieżność między marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów zbyt wysoką, Koszula – tak jedno kiedy w wypadku koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w tym zawodzie, tak samo kiedy w każdej innej pracy biurowej, osoby mogą grać w spodniach, aczkolwiek powinny wtedy istnieć spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, gdyby nie są zbyt duże - optymalna wysokość to około 7 cm.