Urzadzenie diagnostyczne launch

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej tanie urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego wykorzystanie

Kolposkop zajmuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w charakterze wykrycia zmian, które mogłyby oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształcie.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego bada się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i pilnowanie go na specjalnym ekranie, a ponadto pisanie i dawanie dla pacjentki, jak także do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.