Uziemienie instalacji antenowej

Uziemienia elektrostatyczne są niezmiernie ważnym elementem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów i oryginalnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny montuje się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w całej Europie powraca do ponad 400 wypadków spowodowanych tylko tymi działaniami. Zapłony, pożary, i nawet początki to całkowicie realne niebezpieczeństwo, którego osobę ma jakikolwiek zdrowo myślący człowiek i inwestor w sfery.

Tutaj z usługą przychodzą nam mechanizmy oraz systemy uziemień elektrostatycznych. Ich czynienie w myśli ogranicza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do tematu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbycie istnieje spora liczba ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, mocowane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają jeszcze na monitorowanie uziemienia w toku rzeczywistym. W połączeniu z innymi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania towaru lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką opcję, zamykając zawór czy wlew, co jest wartościowe w wypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego gatunku rozwiązania często podaje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach działających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest zły do całego ograniczenia proces ubierania się powierzchni materiałem. Widać to dokonać warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Działa wtedy nie tylko urządzeń, ale też pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.