Wyrobione zdanie

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zawsze mamy teraz o nim jedno wiedze i wyrobione zdanie. A jak toż obcuje z wszelkim nowym doświadczeniem, przechodzimy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, kiedy na ślepo staramy się dojść do punktu, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Wchodzimy w jeszcze nowe pułapki i zanurzamy się w ścisłe i naturalne zaułki.

Zbieranie wiedzy Kiedy dość się porozbijamy na ślepo i realizujemy rozpoznawać zagrożenia, przebywamy na czas świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników lub niezależnego przewodnictwa. Zbieramy myśl i krok po kroku, staramy się dawać ją w utrzymanie. Bardzo komfortowy etap. Podejmujemy się utartymi ścieżkami, zgodnie z opisanymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle pozyskujemy kolejną myśl także z czasu do czasu trwa próba wykorzystania jej. Zaliczamy wpadki i znów trzeba wrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość mocno w pogoni za informacją. Powtarzamy zwłaszcza te same błędy, nabieramy badania oraz wypuszczamy na następujący etap. Przez ciągłe powtarzanie spotykamy w rutynę i zdobywamy nieświadomej umiejętności. Wszystko w tym czasie idzie gdy po maśle. Swoja myśl jest jeszcze popularniejsza. Nie boimy się poważnych wyzwań. Bywa, że także ciekawą radą możemy służyć maluczkim. Taka wiara w nas rośnie. Zawsze są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga również nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Wiedzy w prawdziwej formie. Sztuki i pewności absolutnej. Tak są wszystkie procesy poznawcze niepowiązane z bliskimi umiejętnościami. Procesy, jakich nie godzi się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak jeszcze się dzieje z sposobem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca oryginalne oraz te nudne też. A kiedy z wszystkiego narzędzia nabawić się "odcisków". Plusem jest rzeczywiście to, że możemy tworzyć na zasilenie zespołu technicznego. Użyteczność systemu uznawana jest ciągle nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich pojęć jak "rewolucja". Cokolwiek cierpią na pamięci, dowiemy się, biorąc sposób w mienie także przyjmując go, aż do kupienia mistrzostwa.